Biomassage

Reakce spotřebitelů

Váš přípravek mi doporučil fyzioterapeut po plastice předního zkříženého vazu v kolenním kloubu, účinek byl skvělý. Pomohl mi nejen od bolesti, ale díky jeho hydratačním účinkům se jizva nezvykle rychle zatáhla a i doktoři nevěří, že mám po operaci teprve 5 měsíců. Opravdu doporučuji i např. pro bolesti karpálního tunelu z přepracování na počítači. Olga R.

Zakoupila jsem Váš přípravek BIOMASSAGE a velmi by mě zajímal jeho účinek v případě např.artrozy kolenního kloubu. Dcera lékařka tvrdí, že aktivní složka nemůže proniknout až do kloubu, přesto se stav velmi zlepšil již během jednoho týdne masáží kolene přípravkem cca 3x denně. Pavla M.

Lubrikant Biomassage je skutečně skvělá věc. Nemohu si ho vynachválit. Antonín N.

Dostal sa mi do ruky Váš výrobok Lubrikant vaziva, ktorý už po prvom použití mi velmi pomohol, za čo bysom sa chcela veľmi poďakovať. ... po plastike predného kolenného vazu mi okamžitě uvolni bolesť aj stuhnutie nohy. Iveta S.

Váš produkt považuji za vysoce kvalitní, a proto se jím budu zabývat i obchodně. Milan R

Děkuji za masážní prostředek Lubrikant vaziva Biomassage, kolegyně v práci i moje rodina jsou s tímto prostředkem moc spokojeni. Marcela M.

Jsem půl roku po operaci kyčelního kloubu a jediněs Lubrikantem chodím i bez fr.holí, je to moc dobrý prostředek a pomocník. Jindřiška H.

Pro promazání pohybového aparátu

BIOMASSAGE lubrikant vaziva je výsledkem mnohaleté intenzívní výzkumné práce a vědeckého bádání zakladatele společnosti Biora Jana Galatíka. Objev přírodního vysokomolekulárního hyaluronového komplexu umožnil vyvinout masážní prostředek pro zlepšení lubrikace (promazávání) pohybového aparátu. Snadno se vstřebává a nezanechává pocit mastnoty.

Biohar Max

JAK PŮSOBÍ NA POHYBOVÝ APARÁT

BIOMASSAGE je první masážní forma přírodního komplexu vysokomolekulárního hyaluronanu pro aplikace do pokožky zejména v místech svalů a kloubů. Aplikuje se před, v průběhu, i po zátěži, nebo sportovních výkonech. Ůčinná lubrikační složka je přirozeným mazivem, tělu vlastním. Udržuje pohybový aparát v dobrém stavu, nemá žádné známé vedlejší negativní účinky a je tedy vhodná k dennímu použití. Neobsahuje látky uměle tlumící bolest (analgetika) a je zcela vstřebatelná.

BIOMASSAGE obsahuje hyaluronový komplex přírodních účinných látek, které jsou schopny přirozenou cestou udržovat funkční pohybový aparát . Při aplikaci se tento komplex vstřebává a stimuluje buňky pokožky k tvorbě vlastního hyaluronanu zlepšené molekulové délky, která je pro pohybový aparát klíčová. Biomassage je zcela přírodním prostředkem bez známých vedlejších negativních vlivů a tedy vhodný pro každodenní použití.

BIOMASSAGE vtírejte do pokožky zejména v místech svalů a kloubů a jejich okolí i několikrát denně, před, (případně i v průběhu) i po skončení zátěže vždy až do vstřebání. Po použití chraňte pokožku před mrazem. Nezanechává skvrny ani pocit mastné pokožky.

Poslední výzkumy ukazují na další mimořádnou a nezastupitelnou roli vysokomolekulární kyseliny hyaluronové v oblasti péče o zdravý pohybový aparát. Výzkum tzv. fascií (blaničitých kolagenních struktur obalujících svalstvo a orgány) ukazuje na tři základní faktory pro zdravé pojivové tkáně a bezbolestný pohyb. Jednak je pojivová tkáň a její správná funkčnost závislá na dvou druzích fibroblastů (buněk) – jedny produkují kolagen a druhé kyselinu hyaluronovou. Třetím důležitým faktorem je ale možná překvapivě pravidelný pohyb. Zatímco buňky produkující kolagen vytváří pojivovou tkáň, která je oporou kostí, kloubů a svalů, kyselina hyaluronová umožňuje vazivu a pojivové tkáni vázat dostatečné množství vody a zajišťuje tak její správnou lubrikaci, tedy promazávání. Lubrikuje vazivo, klouby (chrání je před opotřebením) i svaly, ale i samotné fascie – ploché membrány, které se jako pružné desky při pohybu posouvají a natahují. Pravidelným pohybem/cvičením, nebo protahováním si fascie udržují dostatečnou elasticitu a tvar, zabraňuje se jejich zkrácení, ztuhnutí a zhutnění okolního vaziva, které vznikají právě při nedostatku pohybu tzv. proliferací (nadměrným, nebo až chaotickým vytvářením kolagenních zbytnělých vazivových struktur). To je v mnoha případech příčinou bolesti různých částí pohybového aparátu, zejména zadních partií v oblasti beder a páteře. Kyselina hyaluronová podle posledních výzkumů má však v péči o pohybový aparát ještě jednu významnou úlohu. Bylo prokázáno, že dostatečné množství vysokomolekulární kyseliny hyaluronové obsažené ve vazivu, dokáže vázat obrovské množství vody a vytvářet složité a rozvětvené struktury. Hyaluronová kyselina tedy zajišťuje nejen dostatečnou lubrikaci celého pohybového aparátu, ale jí vázaná voda také absorbuje a poté vyplavuje z tkání zánětlivé buňky a škodliviny.

Předpoklad pana Jana Galatíka o velkém významu aplikací masážní formy vysokomolekulární hyaluronové kyseliny (při absenci nežádoucích vedlejších negativních účinků!) a možnosti jejího faktického doplňování přes pokožku, v oblasti péče o pohybový aparát, byl tak po letech dalšího výzkumu potvrzen.

Dobrodružství vědy a techniky: Skrytý svět fascií — Česká televize, 4. 3. 2020 na ČT2

 

 

Žádejte ve Vaší lékárně.

BIORA, s.r.o. / Slavíkova 11 / 695 01 Hodonín / Czech Republic